25 Mayıs 2010 Salı

Silk & Cashmere DİYARBAKIR POŞUSUNA GÖZ KIRPTISILK & CASHMERE CEO'SU AYŞEN ZAMANPUR: SOSYAL PROJELER BOYNUMUZUN BORCUDUR Silk&Cashmere, Diyarbakır poşusuna göz kırptı Silk&Cashmere CEO'su Ayşen Zamanpur, Diyarbakır'ı gördükten sonra bütün ambalajlarını burada yaptırmak istediğini belirterek, "Diyarbakır'ın ipek poşusu'nu daha çok kullanmak için proje bekliyorum" dedi.
Silk&Cashmere, Diyarbakır'ın "ipek poşusu"nu daha çok kullanmak için proje bekliyor.
Diyarbakır'ın en önemli ve kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarından olan ipek poşu önceki gün, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın (DTSO) Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde yürütüğü "İpek Poşu Projesi" kapsamında, modacı Cemil İpekçi tarafından tasarımları yapılan ve geleneksel ipek poşudan üretilen koleksiyonla tanıtıldı. Defileye davet edilenler arasında bulunan Silk&Cashmere CEO'su Ayşen Zamanpur, AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Zamanpur, 2006 yılında ipek ve kaşmir ürünlerini koydukları ipek kese şeklindeki ambalajları Diyarbakır'da yaptırmak üzere DTSO'ya başvurduklarını söyledi.
Yapılan Diyarbakır'dan güzel üretim yapan-keselerin çok kaliteli olduğunu ların bize başvurmalarını istiyorum anlatan Zamanpur, "Bundan ki birlikte güç doğuralım" dedi. "Gerçekten Diyarbakır'ı gördükten sonra bütün ambalajlarımızı burada yaptırmak istiyorum. Hatta diyorum ki kaşmir keçisi de burada olsaydı da kaşmiri de burada yaptırsaydık" dedi.
'Sosyal projeler boynumuzun borcu' diyen Zamanpur, dünya çapında mağazaları bulunduğunu, üst gelir grubuna hitap eden kaşmir ve ipek şalları Diyarbakır'da üretilen saf ipek keselere koyduklarını belirterek, şöyle konuştu: "Bu keseler çok beğenildi, çok tutuldu. Bugün de tekrar Diyarbakır'a gelmekten dolayı çok heyecanladım. DTSO ile tekrar konuştuk. Bu projeyi geliştirmek istiyoruz. Bize bir yer ayırmak istiyorlar, daha organize çalışmak istiyorlar. Biz de daha çok üretim yaptırmak istiyoruz. Ben de bu işin peşinde olacağım. Çünkü gerçekten bir şeyler yapmak durumundayız. Sosyal sorumluluk projeleri boynumuzun borcu. Ayrıca, Diyarbakır ipeğin de merkezi ve üretildiği yer. Ben inanıyorum ki Silk & Cashmere önümüzdeki 3-5 yıl içinde belki bütün ambalajlarını burada yaptıracak. Biz ipek ambalajla başladık. Ama defilede gördüm ki farklı ürünler de ortaya çıkacak. Bu konuda çok heyecanlandım. Çok güzel şeyler üretilebileceğine inandım.
Kaşmir iç Moğolistan'da olduğu için, ipeği ciddi olarak düşünebiliriz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder