23 Ağustos 2010 Pazartesi

MODADA OLAN HER FİKRİN SILK & CASHMERE' DE KARŞILIĞI VAR!

2010 2011 sonbahar kış modasında farklı noktalar ve yenilikler vurgulanmakta:
En çok öne çıkan dijital baskı kış meviminin gri havasına keskin renkleriyle can verirken kış pamukları pamuğun karıştığı her tür ipliğe bir yaz serinliği vermekte.

Lame ve dorenin casual giyime indirgenmesi lüks ve şıklık duygusunun her daim hissedilebilme ihtiyacından doğmakta,
muline (iki rengin beraber büküldüğü )ipliklerin fazlaca kullanılması ise hareketlilik ve aksiyon gereksinimini dışa vurmak için.

Güçlü renkler ve mahçup renkler, hepsi bir arada hatta bazen birlikte, külle ateşin gizemli birlikteliği antracid ve kırmızıların modaya yansıması olarak adlandırılıyor

Ortaçağ tonlarını anımsatan ve bu yıl moda renklerine damgasını vuran tavus kuşu renkleri şekli ile de baskılara yön vermekte, tuzla biberin lezzeti ve vazgeçilmezliği siyahla beyazın birlikte ve aynı dozda kullanılmasına ilham olmuş, Ay ışığının yansımaları olan gri tonları kabuk, kaya, yaprak tonlamaları ve hükmü inkar edilemez camel tonları başı çekse de sadeliğin gücü bu karmaşa ile çatışırken bazen galip gelmiyor değil...

<
Payet, boncuk ve strassların çokça kullanıdığı, verev kesim, dappe ve jaboların abartılarak güncelleştirildiği, muare ve gipür gibi ağır abiye kumaşların jeanlere kadar indirgenebildiği “NEW BALANCE” olarak nitelendirilen bu eğilim 30’ lu yılların modasına mizahi bir doku katarak katlanarak artmakta.
Abartılı omuzlar, lale anvelop etekler, yarasa kollar, carrot (havuç) kesimi pantolonlar ve moda tahtına yerleşen taytlar, 80’ lere göz kırpmakta.
Bolero ile takımlanan minik elbiseler, Marilyn cağırışımı trapez elbiseler, mini şortlar, çok moda olan volümlü new look kazakların masculin look, boyfriend’s wradrobe, asimetric kesim ve bol tuniklerin ardında saklanan dişi hatları öne çıkarmak için.

Ceket kolları hala ya kısa ya da troisquard özellikle çan ve bol olanları uzun eldivenlerle bütünlenmekte, yarasa kollar ise her tür çılgın kesime açık modacılar bu kol kesimine yaratıcılıklarını katarak inanılmaz kesimler imza atmaktalar.

Yine 80’ lerde modayı takip edenlerin çok iyi bildiği Souspulle (takım içine tünik altına giyilen uzun kollu jerse içilik) bir anı olarak kalmaktan ileri gitti ve tüm kolleksiyonlarda her rengi ipeksi dokulara uygulanarak geri geldi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder