7 Ocak 2011 Cuma

TENİNİZİN SEÇİMİ SAF KAŞMİR ELBİSELER
80. yılına giren "LA PETİTE ROBE NOİRE" küçük siyah elbise, her okazyon için can kurtaran, her kadın için olmazsa olmazdır.

Kadına her daim gizemli bir aura katmış, asil ya da seksi, gündüz ya da gece her daim kurtarıcı olmuştur.

Moda anılarımızın kaleidoskopuna bakarken 30'lu yılların formalizminde, 50'li yılların konservatizminde, 60'lı yılların devrimciliğinde, 70'li yılların "Saturday night" feverinde, 90'lı yılların payetli pullu feminenliğinde, 2000'li yılların minimalizminde hep vardı.

1926'da Coco CHANNEL' in tasarladığı bu elbise, Edith Piaf, Anita Ekberg, Juliette Greko, Romy Shneider, Jacqueline Keneddy , Audrey Hepburn gibi kendi zamanlarının moda ikonlarının seçimleri oldu.

Moda geçicidir ama Stil kalıcıdır..

Bugüne kadar kazak, hırka, twin set, süveter, yelek gibi saf kaşmir üst giysilerde öne çıkan Silk & Cashmere, 2010-2011 kış sezonunda bedeninizi ikinci bir ten gibi saran saf kaşmir elbiselerle ve elbise gibi giyilebilen uzun hırkalarla modayı tam kalbinden yakaladı. Üstünüzde hissetmediğiniz, yakmayan, terletmeyen, yumuşacık dökümlü elbiseler ya kalın opak çoraplarla ya da çıplak bacaklarla kontrast oluşturacak şekilde giyilerek sezonun en çarpıcı görünümünü yaratıyor.

12 renk alternatifi ve çok uyumlu kombine şallar ile, günün her saatinde casul yada parti giysisine dönüşebiliyor. Kürk bolero ile şık bir görünüme kavuşan elbiseler, her beden kadına hitap ediyor.
Yumuşaklık, elegance, şıklık, kalıcılık, asalet kaşmir elbiselerle doruğa ulaşıyor.
Silk&Cashmere’ in ana teması, konforla beslenen yalın çizgisi,detaylardaki gizli ihtişamı, ağırbaşlılıktan ödün vermeyen güncellemeleri, ünlemsiz ayrıntıları ve özgün asaleti ile kendini gösterirken, bu yıl hem gelen talebin yoğunluğu hem de trend ekseninin elbiseye kayması sebebiyle koleksiyonuna geniş bir elbise line'ı ekledi.


Soru ve yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı bekliyoruz:)

Silk & Cashmere Ekibi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder