29 Mart 2011 Salı

SILK & CASHMERE gölgeden güneşe çıkan renklerle, 2011 yazına göz kırpıyor.


Silk & Cashmere bu yılki tasarım ilhamını sudan aldı. Adeta kendini suda buldu. Suyu taklit ederek oluşumunu gerçekleştirdi . Tüm formlarında suyu modasına taşıdı. Derinliğini, girdaplarını, yansımalarını, berraklığını, aydınlığını, karanlığını, medceziri, deniz kabuklarını, kullandığı renk tınılarına, desenlerine ve formlara yansıttı.

(MARIN) Türlü mavilerden grilere uzanan soğuk ve serin yaz tonları, kumlu beyaz ve bejler, bol dalgalanan hareketli tunikler, rüzgarla kıpırdanan su gibi zarif uzun incecik ceketler, bol bedenden akan pantolonlar “SU” temasında, çoğunluğu saf ipekten, tenden aldı.

(SKIN) Adeta teni kaplamak, kucaklamak düzeltmek, oluşturmak, güzelleştirmek eşlik etmek istercesine renkler ve formlar buldu.
Renksizliğin dayanılmaz cazibesine, pembeye çalan bejler, mavi nüanslı griler, keten ve ten gibi naturel renkler çok yakışmış. Birkaç yıldır tereddüt eden ten renkleri de nihayet bu sene tahtlarına çıktılar; üstelik fondöten renklerinin hemen hepsini kapsayan koca bir yelpazeyle. Hatları gösteren üstler, teni daha da güzel gösteren satine dokulardan hazırlanmış gömlekler, tunikler...

(SENSUAL) Şeffaf olmadan, bedenin tüm kıvrımlarına temas edebilen özel dokular, uçuşan, akan kumaşlar bedenle giyim arasındaki iletişimi sağlamakta.
Tüm parlak renklerin beyazla yada siyahla kullanılarak pekişmesi , payet yada kristallerle parıldayan siyahlar, metal renklerin mavimsi, lilamsı tonlarla zenginleşmesi koyu yada parlak renklerin kullanımına yepyeni yorumlar katmış.(CITY) Tatili özleyen, sahile gönderme yapan, şehir formları yada plaj şıklığının şehre taşınması olarak yorumlayabileceğimiz bu temada, desenler animal desenlerin yanında, puanların ve çizgilerin arasında kararsızlıkla gezmekte.
Coskun ve taşkın renkler, soyut desenlere ve degradelere hayat verirken, nötr pasteller ve dore bejler, strass ve lamelerle birleşiyor.
Jogging lux olarak tanımlayabileceğimiz, yeni akım feminize edilmiş sportiflerle ladino seksiliğin karışımından oluşmuş, şık eşofman takımlar ve tshirtler de kendini ifade ediyor.


(CREATIVE BASIC) Basicleri güncelleştirme konusunda ve tüm zamanların modası olma konusunda kendini ispatlamış bir marka olarak Silk&Cashmere, bu yıl farklı dokularda her koşulda giyilebilecek basicler hazırladı. Çoğunlukla, doğal elyaflardan ve saf ham ipekten hazırlanan gruplar son günlerde modada en çok konuşulan (ECO-CHIC) temasınında içini en iyi dolduranlardan oldu.

(SMART DRESS) Elbise çılgınlığına uyarak bu yıl ki koleksiyonunun %10'unu elbiseye ayırdı, ceintré (oturmuş), sac(bol), evaze, amphora, strech, formlarda tiril tiril, desenli, düz tshirt gibi çeşitli elbiseler günlük hayatımızda vazgeçilmezimiz olacaklar.

(MAMY BLUE) Anneler günü için özel olarak hazırlanan çok özel ve türünün tek örneği olan bu tema, her yaşta, her bedende ve her tarzda kadına verilebilecek en seçkin ve zarif çeşitleri sunuyor. Her biri mücevher değerinde, sevgi tadında..

Oldukça zengin olan şal ve eşarp koleksiyonu tüm bu temaları işlemekte ve koleksiyonu kendi içinde tamamlamaktadır.

Devam Edecek...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder